A Szegedi Tudományegyetem online oktatási rendszere kiemelkedő helyet foglal el a világ élvonalában.
A Times Higher Education legújabb, Online Learning Rankings névre keresztelt tanulmánya az egyetemek online oktatási tevékenységeinek színvonalát és kiválóságát értékeli. A Szegedi Tudományegyetem kiemelkedő teljesítménnyel büszkélkedhet, hiszen a frissen közzétett nemzetközi értékelésben arany minősítést szerzett, ezzel pedig Magyarországon egyedülálló pozíciót foglal el.
A Times Higher Education (THE) ezen a nyáron először tette közzé Online Learning Rankings nevű rangsorát, amely forradalmi lépés a felsőoktatási intézmények online képzéseinek globális értékelésében. Az idei évben az intézmények három különböző kategóriába sorolhatóak az új felmérés alapján: arany, ezüst és bronz. Ez a rangsor lehetőséget kínál arra, hogy a felsőoktatási intézmények kiemeljék online programjaik minőségét és innovációs szintjét a nemzetközi színtéren.
Az arany (gold) kategóriába mindössze 11 egyetem került be, az SZTE olyan intézményekkel szerepel együtt, mint az amerikai Arizona State University (Tempe), vagy az angol University of Essex és University of Liverpool.
A THE Online Learning Rankings a világ legnagyobb felsőoktatási intézményeit vizsgálta meg egy hallgatói kérdőív és intézményi adatszolgáltatás révén. Ezen adatok alapján a rangsor készítői négy alapvető területet elemeztek, hogy felmérjék az online képzések minőségét az egyetemeken. Ezek a területek a következők:
Az említett területeken belül, amelyek a végeredmény 35, 25, 15 és 25 százalékát képviselik, összesen 17 mutató járult hozzá az intézményi kiválóság értékeléséhez. Ezeken a mutatókon keresztül többek között a következő szempontokat elemezték:
A friss külső értékelés eredményei világosan tükrözik, hogy a Szegedi Tudományegyetem nem csupán a klasszikus oktatási módszerekben jeleskedik. Az intézmény folyamatosan új utakat keres, és elkötelezetten dolgozik az innovatív megoldások bevezetésén. Különösen az online képzések és a távoktatás terén nyújtott teljesítménye figyelemre méltó - áll a legújabb sajtóközleményben.
A képzések magas színvonalának garantálása érdekében, valamint az online tananyagok fejlesztésén túl, kiemelt figyelmet fordítunk a kooperatív tanulást támogató digitális eszközökre, mint például a CooSpace és a CourseGarden. Emellett az online tanulási környezet, amely magában foglalja a WIFI-t és az online könyvtári repozitóriumokat, szintén folyamatos fejlesztés alatt áll. Ezen erőforrások, valamint a világ legnagyobb online oktatási platformja, a Coursera kurzusai és tananyagai révén célunk a hallgatók és a helyi közösség tagjainak egyéni fejlődése és igényeik kielégítése – mind helyi, regionális, mind pedig szélesebb értelemben.