Az iPhone 17 Air rendkívül vékony dizájnja lenyűgöző, azonban érdemes szem előtt tartani, hogy ez a karcsúság számos jelentős kompromisszummal járhat.
Már javában zajlik az Apple-nél az iPhone 17 Air fejlesztése, de a jelentések szerint sokat kell dolgozzanak a mérnökök azon, hogy mindent bele tudjanak sűríteni a vékony készülékházba. Lesz is, amit nem sikerül.
Az utóbbi időszakban folyamatosan napvilágot lát a hír, miszerint az Apple egy rendkívül vékony iPhone-on ügyködik, amely a 17 Air nevet viselheti, és 2025-ben érkezhet a piacra.
A The Information legújabb cikkében új részletek láttak napvilágot a jövő évben debütáló készülékről, amelyeket izgalmasnak találhatunk. Az iPhone 17 Air valóban hű maradhat a nevéhez, hiszen a prototípusai mindössze 5 és 6 mm vastagok, míg az iPhone 16 vastagsága 7,8 mm. Ez a változás figyelemre méltó előrelépést jelentene, különösen egy új generációs modell esetében.
A vékony készülékháznak azonban ára lehet: a The Information arról is ír, hogy a mobil csak egy hangszóróval rendelkezik majd - ez lesz az, ami beszédhangszóróként is ismert. (Hívás közben ez szól, amikor a füléhez tartja a mobilt.)
A filigrán házba sajnos nem tudtak elhelyezni egy második hangszórót, amely a többi iPhone esetében a készülék alján található. A mérnökök számára igazi kihívást jelent, hogy egy ilyen vékony mobiltelefonba beleférjen az akkumulátor, valamint a hőelvezetési megoldások is.
A legfrissebb hírek szerint az iPhone 17 Air lehet az első Apple készülék, amelyik már a vállalat saját tervezésű 5G-ös modemjével érkezik. Bár a teljesítménye nem éri el a Qualcomm által kínált megoldások szintjét, a hatékonysága mégis ígéretes. Érdemes megjegyezni, hogy az mmWave-technológiát nem fogja támogatni, de a gyakorlatban ennek a hiánya valószínűleg nem fog jelentős hatással lenni a felhasználói élményre.
Van még egy érdekes akadály, amivel szembesültek a mérnökök - derül ki a 9to5Mac elemzéséből. Ez pedig a SIM-tálca, amelynek integrálása a vékony készülékházba komoly kihívást jelent. Az Egyesült Államokban forgalmazott modellek esetében nincs probléma, hiszen ott már évek óta csak eSIM-es verziókat kínálnak. Európában viszont még mindig a hagyományos SIM-tálcával ellátott készülékek dominálnak. Talán elérkezett az idő, hogy itt is bekövetkezzen a szükséges váltás.
Még számos kérdés merül fel az új eszközzel kapcsolatban, és természetesen az is lehetséges, hogy végül nem így fog megjelenni, hanem érkezik egy újabb "klasszikus" iPhone 17. A vékony kialakítás viszont mindenképpen kompromisszumokkal fog járni, függetlenül attól, hogy az Apple végül piacra dobja-e az Airt.