Sebes Gábor: Az "antiszemitizmus elleni harc" kudarca Az antiszemitizmus elleni küzdelem, amely a társadalmi igazságosság és az emberi jogok védelmében áll, számos kihívással néz szembe. A múltban tett erőfeszítések, amelyek célja a gyűlölet és előítélet

"Az egyetemeken tovább folyik a zsidók démonizálása. Két példa: A Muszlim Testvériség központi szervezete, az IUMS az Izrael elleni erőszakot vallási kötelességnek nyilvánítja minden muszlim számára - világszerte. A mainstream média hallgat, az EU hallgat, pedig Európában húsvétra terrorveszélyt hirdettek.
Egy évvel ezelőtt szintén mindenki hallgatott, amikor a Bécsi Zsidó Diákszövetség beszámolt az antiszemitizmusról és az Izrael-gyűlöletről "Soros egyetemén", a CEU-n.
A CEU-n az izraeli állammal és a cionizmussal szembeni ellenséges légkör uralkodik, amelyben a zsidó államot folyamatosan démonizálják, míg a Hamász terrorcselekményeit bagatellizálják, sőt népszerűsítik. A zsidó diákok gyakran válnak zaklatás áldozataivá – áll a közleményben. Shalini Randeria rektor figyelmen kívül hagyja a zsidó diákokat fenyegető veszélyeket, és nyíltan lehetővé teszi antiszemita események rendezését. Jelentések érkeztek arról, hogy a CEU bécsi campusán a palesztin terrort ünneplik, és Izrael-ellenes előadókat hívnak meg. A zsidó diákok emiatt nem érzik biztonságban magukat, és gyakran kénytelenek elrejteni zsidó identitásukat, valamint Izraelhez fűződő kötődésüket. Az egyetem WhatsApp-csoportjaiban tömegesen osztják meg a terrort dicsőítő tartalmakat, köztük olyan üzeneteket is, amelyek a Nova zenei fesztiválon történt tragédiát igazolják. A csoport moderátorai támogatják ezeket a nézeteket, miközben kizárják a zsidó ellenvéleményeket.