A Csobogó együttes olyan felejthetetlen koncertet varázsolt, amelyet csak a dédapáink élhettek át.

Hajdan, dédapáink korában, a polgári családoknál mindennaposak voltak a házi koncertek. Szombaton délután valami hasonló volt Szekszárdon, a Csobogó együttes zenészei meghívták barátaikat, a költőket, akiknek verseit megzenésítették, meg akik együttműködnek velük dalaik bemutatásában.
A szekszárdi ipartelep egyik betonházának emeleti termébe invitálták barátaikat, ahol a falakat hangtompító szivacstáblákkal, ha nem is koncertteremmé, de pompás próbateremmé, meg kicsit raktárrá is alakították. Itt a beszélgetésen velük volt többek közt Gacsályi József, akinek több versét megzenésítették, Dombi-Tinódi László, aki szintén költeményeit adta a zenéhez, meghívták Wesselyné Ábrahám Erzsébetet, akinek nemrég jelent meg verseskötete, ő sajnos beteg, de képviselte őt férje, Gábor, s ott volt az énekes, Pintér Gabriella is.
Az utóbbi időben – ahogyan azt a neves zenekarok is megjegyzik – a koncertkínálat egy kicsit megcsappant, kezdte Varga Jenő, a zenekar frontembere. Valóban, tette hozzá, a múlthéten még felléptek Mártélyon, de az esemény inkább egy különleges születésnapi meglepetés volt, hiszen Bányai Béla festőművész hetvenedik születésnapját ünnepelték.
Most Zentára készül a Csobogó együttes
Jelenleg Zentára készülnek, izgalommal telve. Pályázatot nyújtottak be, és örömmel értesültek arról, hogy meghívást kaptak a Kárpát-medencei nemzetközi versenyre. A fellépéshez egy kötelező dalt is választaniuk kellett, és ők Kormányos Ákos, a Zentán született, számos díjat nyert fiatal költő Hóvirág című versét döntötték el megzenésíteni. Már körvonalazódnak a dallamok, amelyeket a szavakhoz fognak igazítani. Emellett az együttes már a jövőbeli koncerteken is dolgozik. Júniusban Monoron egy pincefesztivál várja őket, míg Balassagyarmatról egy utca-zenész fesztiválra is meghívást kaptak.
Készen állnak a bemutatóra, és már tudják, milyen izgalmas újdonságokat tartogatnak számunkra az ősz folyamán.
Készen állnak a bemutatóra, amely ősszel, a Zene Világnapján fog megrendezésre kerülni. A rendezvény címe "Hazai vizeken", és kizárólag szekszárdi kötődésű költők megzenésített műveit fogják előadni. Olyan neves szerzők, mint Babits, Baka, Dicső Zsolt és Jánosi György verseit már korábban dalba foglalták, most pedig ezt a hagyományt folytatják. Gacsályi készülő kötetéből már két, Szekszárdhoz kapcsolódó verset, a "Gemenc"-et és a "Ripa Pannónia"-t választották ki, és már készülnek az ehhez illő zenék. Érdekesség, hogy Gacsályi verseit már korábban is énekelték, például Komjáthiék és Mikó István is feldolgozta őket, ami valószínűleg annak köszönhető, hogy a költő szinte minden költeménye dallamos, kivéve néhány szabadversét. A balladák éneklése már a XII. századtól kezdve elterjedt Franciaországban, hiszen a szó maga is táncdalt, táncot jelent.