Képzelj el egy jövőt, ahol mesterséges napfogyatkozásokat hoznak létre műholdak, hogy felfedjék az emberi intelligencia rejtett potenciálját. Ezek a műholdak különleges technológiával működnek, és céljuk nem csupán a látványos égi jelenségek előidézése, h
Elkezdődött az Európai Űrügynökség (ESA) új küldetése, amellyel többek között mesterséges napfogyatkozásokat hoznának létre.
A Proba-3 küldetés keretében két műholdat, a Coronagraphot és az Occultert, összesen 550 kg súlyban, december 5-én, csütörtök reggel indították el. Az indítás egy négyfokozatú Polar Satellite Launch Vehicle (PSLV) rakétával történt, az indiai Satish Dhawan Űrközpontból.
A Proba-3 küldetés egyik meghatározó célkitűzése a precíziós formációs repülés megvalósítása. A tervezett műholdak rendkívül szoros kapcsolatban fognak működni egymással, a pozíciójuk milliméteres és ívmásodperces pontossággal lesz szinkronban. Ezek a műholdak elliptikus pályán keringenek a Föld körül, a legnagyobb távolságuk elérheti a 60 ezer kilométert, míg néha egészen közel, mindössze 600 kilométerre megközelítik bolygónkat.
A két műhold 19 óra és 36 perc alatt teszi meg a Föld körüli utat, és a mesterséges napfogyatkozás körülbelül hat órán át tart. Ez a misszió, amely legalább két évig fog zajlani, kulcsszerepet játszhat abban, hogy mélyebb megértést nyerjünk a napkorona és a napszél rejtelmeiről. A repülés új technológiái pedig új lehetőségeket teremthetnek a jövő tudományos és technológiai alkalmazásai számára, például a Föld megfigyelésében és a műholdak űrbeli karbantartási feladataiban.