Íme egy izgalmas tudományos elemzés arról, miért falatozik annyit Garfield, a híres macska. Garfield étvágya nem csupán a lustaságának vagy hedonista természetének köszönhető; sokkal inkább egy sor pszichológiai és biológiai tényező játszik szerepet. El

Ha létezik olyan macska, akit szinte mindenki ismer, az nem más, mint a lusta és kövér Garfield, akinek a lasagne iránti szenvedélye legendás. Az alvás és mások idegesítése természetesen szintén fontos tevékenységek a számára, de az étkezés mindig a prioritások élén áll.
Bár Garfield "csak" egy fiktív, képregényes-rajzfilmes karakter, akit Jim Davis rajzoló a saját nagyapjáról mintázott, de ha igazi macska lenne, az állandó, heves éhségérzetének számtalan tudományosan megalapozott magyarázatára lelhetnénk. A We love Catz a cicák kóros éhsége mögötti okokat szedte össze.
Mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás? Érdekes kérdés, nemde? Hasonló dilemmát vet fel az is, hogy vajon a tévézés és a sok alvás következménye a testalkat, vagy éppen ellenkezőleg: a túlsúly és a megfontolt energiabeosztás az oka a mozgás hiányának. Az igazság az, hogy a testalkat mögött sokféle tényező húzódik meg, és nem mindegy, hogy a szokások vagy a genetika áll a háttérben. Minden egyes ember esetében más-más okok játszanak szerepet, így fontos, hogy megértsük, mi is áll a fizikai megjelenés mögött.
A macskák folyamatos evési kényszere mögött számos tényező húzódhat meg, de az egyik leggyakoribb ok az unalom. Amikor a környezetük nem elég izgalmas, és a gazdi nem szán rájuk elegendő időt játékra, könnyen elkezdhetik a táplálék keresését. Emellett bizonyos gyógyszerek, például a kortikoszteroidok, mellékhatásaként is jelentkezhet fokozott étvágy, ahogyan a bélférgesség vagy egyéb egészségügyi problémák, mint például gyulladásos bélbetegségek, pajzsmirigy-túlműködés vagy cukorbetegség is okozhatják ezt a jelenséget. Garfield esetében az unalom mint kiváltó ok szinte kizárható, de más tényezők is szerepet játszhatnak. Nagyobb figyelmet érdemel a tápanyag-összetétel, valamint a macska anyagcseréjének változása, amelyek szintén hozzájárulhatnak a folyamatos éhségérzethez.
A legfigyelemreméltóbb dolog az, hogy ha egy macska 5-7 napig kórosan étvágytalan, akkor érdemes állatorvoshoz fordulni. Ezzel szemben Garfieldnak már 47 éve tart a folyamatos falási kényszere!
Ha szeretnél többet megtudni a kóros macskaétvágy jelenségéről, látogass el a We Love Catz weboldalára, ahol részletes információkat találhatsz erről a témáról.