Fedezd fel az újonnan megnyílt kilátót a Trianon-emlékpark szívében! A lenyűgöző panorámát kínáló létesítmény nemcsak a természet szépségeit, hanem a történelem mélységeit is bemutatja. Nézd meg galériánkat és videónkat, hogy még inkább átélhesd a hely va


Fennállása húsz éves jubileumát ünnepli ez évben az Erdeifaluért Alapítvány, amit a határon túli, elsősorban az erdélyi magyarok támogatása érdekében hozott létre a Zalacsében élő Mikó-Baráth György. Az alapítvány gondozza emellett azt a Trianon-emlékparkot is, amely egyedülálló módon mutatja be, hogy a 105 évvel ezelőtti békediktátum következményeként mekkora területet vesztett el hazánk.

A Trianon-emlékpark területén a történelmi Magyarország térképe elevenedik meg, amelyet látogatók szabadon bejárhatnak. Ráadásul egy panorámás kilátóról is csodálhatjuk az egykori Magyar Királyság határait. A jubileumi, húszéves évfordulóra a régi magasles helyén egy impozáns, háromszintes, faszerkezetes kilátót emeltek, amely 7,8 méter magasságával lenyűgöző perspektívát kínál. Az új kilátó avatóját szombat délután tartották, ahol Mikó-Baráth György köszöntötte a megjelenteket, és elmondta, hogy az alapítvány az elmúlt két évtized során legalább 15 alkalommal biztosított nyaralási lehetőséget erdélyi gyermekek számára Zalában, emellett különféle támogatási formákkal is segítette a helyi magyarságot.

Márton Áron nevét viseli az új kilátó

Az emlékpark újonnan felépített kilátója a magyar közösség körében mély tiszteletnek örvendő Márton Áron püspök nevét viseli. Ennek szellemében a szoborpark is gazdagodott, hiszen a néhai főpap teljes alakos szobrát - amelyet Boa Endre népi iparművész készített - a torony alatti földszinti térburkolatra helyezték el. A szobor debütálása tavaly, az aradi vértanúk emlékére tartott megemlékezés keretében történt, most pedig a torony ünnepélyes avatójára került sor. Az ünnepi beszédet Vigh László országgyűlési képviselő mondta, aki kiemelte Mikó-Baráth György és az Erdeifaluért Alapítvány elhivatottságát. Szavaiban hangsúlyozta, hogy vannak olyan magyarok, akik nem engedik, hogy a határok által szétszakított nemzet egysége feledésbe merüljön. Beszédében kitért arra is, hogy Márton Áron élete a folyamatos küzdelem jegyében telt; bátran szembeszállt a román kormánnyal, harcolt a magyarság és a kereszténység értékeiért.

Avatóünnepség a Trianon Emlékparkban A Trianon Emlékpark ünnepélyes megnyitója különleges alkalom, amely mély tisztelettel adózik a történelem előtt, és emléket állít mindazoknak, akik a trianoni békeszerződés következtében szenvedtek. Az esemény célja, hogy közösségünk összegyűljön, és együtt idézze fel a múltat, miközben a jövő értékeit is szem előtt tartja. A park szívében egy impozáns emlékmű áll, amely a magyar nemzet összetartozását jelképezi. Az ünnepség keretében szónokok osztják meg gondolataikat, akik hangot adnak az emlékezés fontosságának, és a nemzeti identitás megőrzésének. Különböző művészeti programok, hagyományőrző előadások és zenei produkciók színesítik a rendezvényt, hogy mindenki számára emlékezetessé váljon ez a nap. A Trianon Emlékpark nem csupán egy hely, ahol a múlt emlékei élnek, hanem egy találkozópont is, ahol a közösség tagjai megoszthatják egymással érzéseiket és gondolataikat. Az ünnepség végén közös gyertyagyújtásra hívjuk a résztvevőket, hogy ezzel is kifejezzük szolidaritásunkat és összetartozásunkat. Ez az esemény nem csupán emlékezés, hanem a jövőbe tekintés is: egy lehetőség arra, hogy megerősítsük identitásunkat, és közösen dolgozzunk a nemzeti összetartozásért. Mindenkit szeretettel várunk, hogy együtt ünnepeljük a múltat, és építsük a jövőt!

Az avatóünnepség kapcsán a salomvári Süle Ferenc Emlékkórus, valamint a Kormorán zenekar frontembere, a színész-énekes Vadkerti Imre - aki ugyancsak egy határon túli, a felvidéki magyar közösség tagja - adott műsort a településen.

Related posts