Megérkeztek a 2025-ös Oscar-díj jelöltjei, és már most izgalmas versenynek ígérkezik! A listát az Emilia Pérez vezeti, és örömmel jelenthetjük, hogy idén is van magyar jelölt a rangos eseményen.
Jancsó Dávid munkájával járult hozzá Brady Corbet filmjéhez, amelyben Adrien Brody alakítja a főszerepet. A Brutalist című alkotás a legjobb vágás kategóriájában pályázik az Oscar-díjra.
Miután a Los Angeles-i tűzvész miatt kétszer elhalasztották, itt vannak végre a 2025-ös Oscar-jelölések. Tarolt a mexikói kartellek világában játszódó francia-amerikai-mexikói krimi-vígjáték, az Emilia Pérez, mely tizenhárom jelölést zsebelt be. Az Egyesült Államokba emigráló magyar építész életéről szóló A brutalista és az Óz, a csodák csodája által ihletett fantasy, a Cynthia Erivo rendezte Wicked egyaránt tíz-tíz kategóriában kapott jelölést, miközben a Ralph Fiennes főszereplésével készült Konklávé és a Sehol se otthon, melyben Timothée Chalamet alakítja Bob Dylant, nyolc-nyolc jelölést zsebelt be.
Mind a négy alkotás kapott jelölést a legjobb film kategóriájában, mellettük még az Anora, az Emilia Pérez, az I'm Still Here, a Nickel Boys és A szer is felkerült a listára.
A Dűne: Második rész sajnos nem került fel a legjobb film kategóriájának jelöltjei közé, és ezáltal egy jelöléssel kevesebb díszpolgárként állt be, mint az első rész, amely hat kategóriában versenyzett.
Jancsó Dávid filmje, a "Brutalista", versenyképes esélyekkel pályázik az Oscar-díjra. A film főszerepét játszó Adrien Brody a legjobb színész kategóriájában kapott jelölést. Emellett a film további színészei is figyelemre méltó teljesítményt nyújtottak: Guy Pearce a legjobb mellékszereplő, míg Felicity Jones a legjobb női mellékszereplő díjáért küzdhet. A rendezésért felelős Brady Corbet szintén elismerésre méltó, hiszen a legjobb rendezés kategóriájában indult.
Edward Norton, a filmvászon sokoldalú tehetsége, olyan alkotásokban mutatkozott be, mint a "Sehol se otthon" és a "A Complete Unknown". Ezek a filmek nem csupán a színészi játékának mélységét tükrözik, hanem a karakterek komplexitását is, melyekben Norton mindig képes új dimenziókat felfedezni. Minden egyes szerepe egy új kihívás számára, ahol a nézők betekintést nyerhetnek az emberi lélek rejtett zugába.
Szeptember 5. – egy különleges nap, amikor Moritz Binder, Tim Fehlbaum és Alex David együtt alkotnak. Ezen a napon kreatív ötleteik és együttműködésük révén valami igazán egyedit hoznak létre.
Persze, szívesen átfogalmazom a szöveget, hogy egyedibb legyen. Itt van egy alternatív változat: **Az Ember, Aki Soha Nem Tudott Csendben Maradni** Egyszer volt, hol nem volt, élt egy ember, akinek a szavai sosem fogytak el. Bármilyen helyzetben, bármilyen beszélgetés közepette, mindig volt valami mondanivalója. Az emberek körülötte gyakran csodálkoztak, hogy miként képes ilyen könnyedén megosztani gondolatait, érzelmeit, és tapasztalatait. Ez az ember nem csupán a szavakat használta; ő a szívét is kinyitotta mások előtt. Szavai néha bántották azokat, akik hallgatták, de soha nem volt szándéka bántani másokat. Mindig a véleményét fejezte ki, még akkor is, ha tudta, hogy ezzel sok vitát generálhat. Az ő története arról szól, hogy a csend néha arany, de a hangos szavak is képesek hidakat építeni és kapcsolatokat formálni. Talán nem mindig értették meg, de ő mindig hű maradt önmagához és a szavaihoz. Mert az ember, aki nem tudott hallgatni, voltaképpen az ember, aki sosem félt kifejezni, amit érzett.