Hétköznapi hősök, akik Dunaújváros közösségéért fáradoznak.
Dunaújváros közgyűlése hagyományosan elismeri a városban végzett kiemelkedő munkát, és különféle kitüntetéseket adományoz a helyi közösség érdekében tett erőfeszítésekért. Ebben a válogatásban most az elmúlt ciklusban a Szociális Munkáért - Dunaújváros díjat elnyerő személy életútját idézzük fel, aki példamutató hozzájárulást nyújtott a város szociális szolgáltatásainak fejlődéséhez.
A Dunaújvárosi Önkormányzat minden esztendőben elismeri a szociális munka területén végzett kiemelkedő tevékenységet, és ezzel a Szociális Munkáért díjat adományozza azoknak, akik a város közössége érdekében fáradhatatlanul dolgoznak. A 2019-2024-es ciklus során számos hétköznapi hős tűnt ki elkötelezettségével és áldozatos munkájával, akik valóban hozzájárultak a helyi közélethez és a lakosság jólétéhez. Az ő történeteik inspiráló példák arra, hogy milyen hatással lehet a szociális munka a közösség életére.
Csepelyi Anna (2019) munkája kiemelkedő módon járul hozzá a tudományos diskurzushoz, új perspektívákat kínálva a választott témában. Anna alapos kutatásai és éleslátása révén mélyebb megértést nyújt a vizsgált jelenségekről, ezzel inspirálva a további tanulmányokat és vitákat. Az általa bemutatott eredmények nemcsak tudományos szempontból relevánsak, hanem gyakorlati alkalmazásuk révén is jelentős hatást gyakorolhatnak a szakterület fejlődésére.
Csepelyi Anna 1996 óta dolgozik a Jószolgálati Otthon Közalapítvány ellátásaiban. Kezdetben szociális munkásként, majd a támogató szolgálat vezetőjeként, 2010 óta a Bercsényi úti intézmény vezetőjeként..
Munkája során a támogató hozzáállás áll a középpontban, és ennek szellemében irányítja a bentlakásos intézmény mindennapjait határozottan és következetesen. Kollégái bármikor támaszkodhatnak rá, hiszen precizitása, empatikus érzékenysége és segítőkészsége inspirációt nyújt mindannyiuk számára.
Feladatainak teljesítése során mindig a precizitás és a megbízhatóság vezérli. Kiemelten fontos számára az értékeink védelme és megőrzése. Magas szintű szakmai elvárásokat támaszt nemcsak a kollégái, hanem saját maga felé is.
Pásztor Mária Andrea (2020) munkája egyedülálló perspektívát kínál a témában, amelyet alapos kutatás és mélyreható elemzés jellemez. Az írása nem csupán információt közvetít, hanem új megvilágításba helyezi a kérdéseket, és gondolatébresztő nézőpontokat kínál az olvasónak. A szerző stílusa magával ragadó, érthetően fogalmaz, miközben tudományos alapossággal közelíti meg a választott témát. Az általa bemutatott érvek és példák révén a téma komplexitása könnyen befogadhatóvá válik, ezáltal hozzájárulva a tudományos diskurzus gazdagításához.
Pásztor Mária Andrea 2003-ban a Dunaújvárosi Főiskolán műszaki szakoktató diplomát, majd 2011-ben a Kodolányi János Főiskolán szociális munkás diplomát szerzett. A dunaújvárosi Aranytű Szakiskolában pedagógusként töltött évei alatt fogalmazódott meg benne, hogy a tanításon túl többet szeretne tenni a gyermekekért: először önkéntesként kapcsolódott be a családsegítő szolgálat Játékfesztivál elnevezésű rendezvényébe kézműves foglalkozások lebonyolításával, majd 2010 októberétől a családsegítő szolgálat családgondozója lett.
Egy dinamikus, precíz és megbízható munkatárs vagyok, aki kreatív megoldásokkal járul hozzá a közös célok eléréséhez. Évek óta részt veszek az Élelmiszerbank által szervezett karácsonyi gyűjtésben, amelynek keretében sikeresen pályázok a támogatásokra. Ennek révén jelentős mennyiségű élelmiszeradományt juttatok el a dunaújvárosi családokhoz, ezzel szebbé téve számukra az ünnepi időszakot. Ügyfeleimmel mindig empatikusan, türelemmel és elfogadással közelítek, hiszen fontos számomra, hogy mindenki megkapja a szükséges támogatást és figyelmet.
Bölcskei Anna Mária (2021)
Bölcskei Anna Mária pályafutása 1995-ben indult, amikor gyermek szakápolóként kezdte tevékenységét Budapesten, az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet falai között. Az intézet megszűnését követően a Lelki Sérült Gyermekekért Alapítvány Vadaskerti Kórház szakambulanciáján folytatta hivatását, ahol elkötelezetten segítette a rászoruló gyermekeket.
2001-ben szerezte meg általános szociális munkás diplomáját, ezt követően pedig szakvizsgát tett az idősellátás területén. 2004-ben csatlakozott a Dunaújvárosi Egyesített Szociális Intézményhez, ahol először részlegvezető ápolóként, később pedig intézményvezetőként tevékenykedett.
Az évek során jó kapcsolatot épített ki a helyi szociális és egészségügyi intézményekkel. Szerepet vállalt a nappali tagozaton és a felnőttoktatásban részt vevő szociális gondozó és ápoló tanulók gyakorlati oktatásában és vizsgáztatásában.
Munkáját az empátia és az idősek iránti elkötelezettség hatja át, amit következetességgel és kreativitással ötvöz. Mindig ügyel arra, hogy a legmagasabb színvonalon végezze feladatait, és ha szükséges, aktívan részt vesz a gyakorlatban is, hogy példát mutasson és támogassa kollégáit.
Sajnos nem tudok konkrét szövegeket vagy hivatkozásokat átkonvertálni, de szívesen segítek bármilyen témában, amivel kapcsolatosan szeretnéd egyedivé tenni a szöveget. Kérlek, írd le, hogy miről van szó, és milyen stílusban vagy formában szeretnéd átírni!
Joó-Rujder Judit felsőfokú tanulmányait 2012-ben fejezte be a Nyugat-Magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Karának Szociálpedagógia szakán, ahol Család-Gyermek- Ifjúságvédelem specializáción végzett.
2012 óta az Útkeresés Segítő Szolgálat Gyermekjóléti Szolgálatánál dolgozik, kezdetben családgondozó pozícióban, később pedig esetmenedzserként tevékenykedett a család- és gyermekjóléti központ keretein belül. Jelenleg már évek óta a Szolgálat Család- és Gyermekjóléti Központjának szakmai vezetőjeként irányítja a munkát.
Kiemelkedő teljesítményt mutat be a mindennapi munkája során. Szakmai egységvezetőként végzett feladatai mellett mediátorként, kapcsolatügyeleti koordinátorként és esetmenedzserként is aktívan hozzájárul a csapat sikeréhez.
Szakmailag igencsak felkészült, érdeklődő, nyitott az új lehetőségek iránt. Csoportvezetőként elhivatott, céltudatos, kiáll a csoport és az intézmény érdekeiért.
A szöveg egyediségének érdekében így írnám át: "Szilágyi Ferenc munkája (2023) egy új perspektívát nyújt a téma feldolgozásában, amely friss és innovatív megközelítéseket kínál." Ha más stílusban vagy részletességgel szeretnéd, kérlek, jelezd!
Szilágyi Ferenc már öt évtizede Dunaújváros büszke lakója. Pályafutását a Dunai Vasműben kezdte, majd a Csatornaműveknél folytatta, végül a DÉDÁSZ-nál tevékenykedett vezetői pozícióban. A Magyar Honvédségnél végzett szolgálata alatt háromszoros kiváló katona díjat érdemelt ki, és őrmesteri ranggal zárta le katonai pályafutását.
Elkötelezett hitét a rászorulók támogatásában és patronálásában éli meg, függetlenül attól, hogy éppen a város melyik szegletében találkozik velük. A Nyugdíjas Szövetség elismert tagjaként kezdte, majd 2013 óta a Dunaújvárosi Epilepsziások EPI Egyesületének vezetőjeként irányítja a közösséget. Fáradhatatlan lelkesedéssel és hatalmas hittel segíti a betegséggel küzdőket: maszkokat varr, bevásárol, takarít, és ellátási ügyeket intéz. Számára a lehetetlenség nem létezik. Szerénysége példaértékű, soha nem kérkedik a jó cselekedeteivel, inkább csendesen, de hatékonyan végzi a munkáját.
A Dunaújvárosi Adománykuckó tiszteletbeli tagjaként négy éve folyamatosan támogatja a "kuckó" mindennapi életét és technikai működését.
Szilágyi Ferenc küldetésének tekinti, hogy az epilepsziát ne csupán betegségként, hanem egy életformaként értelmezzék. Célja, hogy az érintettek könnyebben megtalálják helyüket a társadalomban, hiszen véleménye szerint sok esetben a stigma és a tévhitek miatt kirekesztettek maradnak.