Ennek az az indoka, hogy a macskák csupán az emberek társaságában fejezik ki nyávogásukkal érzéseiket.


Ha te is észrevetted, hogy a macskád csak akkor nyávog, amikor emberek társaságában van, valószínűleg már te is eltöprengtél azon, mi állhat ennek a háttérében. Ennek a jelenségnek igazán érdekfeszítő magyarázata létezik.

Legyen az közelgő etetési idő, üdvözlés vagy szeretetigény, a macskák nyávogással jelzik a gazdiknak, hogy milyen jellegű törődésre van szükségük.

Hasznos azonban tudni, hogy a macskák nyávogása egy kifinomult kommunikációs eszköz, amelyet elsősorban az emberekkel való kapcsolattartás során használnak. Az elvadult, emberhez nem szokott állatok például alig vagy egyáltalán nem is nyávognak, ehelyett inkább

Az érzékek varázslatos világa teljességgel átjárja az emberi kommunikációt. A szagok, mint titkos üzenetek, képesek felidézni emlékeket vagy érzéseket, miközben a testbeszéd árulkodó jeleket hordoz. Egy hirtelen felemelt szemöldök, vagy egy óvatosan átsikló pillantás mind-mind árulkodik a belső állapotokról. A mimika, e színes paletta, kifejezi a legfinomabb érzelmeket: egy mosoly, ami a szívből fakad, vagy egy grimasz, amely sejteket mozgósít a szomorúságban. E három elem együtt teremt egy olyan sokszínű és gazdag kommunikációs szövetet, amely túlmutat a szavak világán.

A hangadás kialakulására a háziasítás a magyarázat, amely során a macskák hamar felismerték: az emberekkel való hatékony kapcsolatépítéshez más eszközre van szükség. Ha tudni szeretnéd, melyik cicahang mit üzen neked, olvasd el a We love Catz cikkét, amelyből azt is megtudhatod, melyik hang házi kedvenceink nyávogásának a legextrémebb formája.

Related posts