Figyelj oda, ha Dubajban csokoládét vásárolsz! | Startlap Vásárlás


A dubai csokoládé körüli elképesztő izgalom továbbra is töretlen, és a népszerűségét kihasználva már a csalók és csempészek is megjelentek a színen. Most bemutatjuk, mire érdemes figyelni, hogy elkerüljük a csalásokat édességvásárlás során.

Az utóbbi hetekben egy igazán különleges édesség, a dubai csokoládé, robbant be a köztudatba, és az emberek körében szinte azonnal népszerűvé vált. Ez a finomság nem csupán egy újabb csokoládé, hiszen belsejében pisztáciakrém, tahini és pirított kadayif tésztaszálak rejtőznek, amelyek egyedülálló ízélményt nyújtanak a kóstolóknak. A termék iránti fokozott érdeklődés következtében sok bolt csak korlátozott mennyiségben tudja kínálni ezt az izgalmas édességet – olvasható az Agroforum friss jelentésében.

A dubai csokoládé iránti kereslet és népszerűség az árakon is szépen tükröződik: bizonyos helyszíneken 6-8 ezer forintot, míg Európa egyes részein akár 20 eurót is elkérhetnek 100 grammonként. E magas árak és a fokozódó érdeklődés különösen vonzóvá tették ezt a prémium terméket a csempészek számára.

Az osztrák pénzügyminisztérium friss jelentése alapján nemrégiben két esetben is sikerült elfogni csempészeket, akik Törökországból érkező buszokon próbálták vámkezelés nélkül bejuttatni az édességeket az ország területére.

Az október és november folyamán végzett ellenőrzések során összesen 2540 darab, egyenként 200 grammos csokoládét foglaltak le egy busz csomagtartójából. A lefoglalt édességek összértéke meghaladta az 52 000 eurót, ami több mint 21 millió forintnak felel meg. A csempészek szándéka az volt, hogy kikerüljék a vám- és adófizetési kötelezettségeket, amivel jelentős bevételkiesést okoznak az állam számára.

A lebukott csempészeknek büntetésként a kétszeres vámösszeget kellett megfizetniük, ami összesen 4000 eurót, azaz több mint 1,6 millió forintot jelentett.

Érdemes mindig ellenőrizni a termék származási helyét, és megbízható forrásból beszerezni az édességet, hogy elkerüljük az illegális áruk megvásárlását. Így nemcsak saját egészségünket óvjuk, hanem hozzájárulunk a tisztességes kereskedelem fenntartásához is - figyelmeztetett a bűnesetek kapcsán a német Proplanta híroldal.

Related posts