A kétfarkúak nemzeti konzultációs ívei, amelyek a TEK és Pintér-féle belügy által foglalkoztatott cégnél bukkantak fel, újra nyomkövetőkkel vannak ellátva, így a párt ismét meglepte a közvéleményt.


A kétfarkúak Magyarország három különböző pontján feladtak egy-egy válaszborítékot, a Pro-M Zrt. azt állítja, nincs feladata a nemzeti konzultációval kapcsolatban.

2024 elején, az előző nemzeti konzultációnál nyomkövetőt tettünk az egyik válaszborítékba, hogy megnézzük, mi történik vele. Akkor kiderült, hogy lényegében nem is elemzik a beérkezett válaszokat, hiszen a mi konzultációnk még a postán volt, amikor az Orbán-kormány már ki is hirdette az eredményt. Most úgy gondoltuk, megnézzük ezt kicsit nagyobban, sőt. csavarunk is rajta egyet - hívta fel a figyelmet újabb akcióra a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) Facebook-oldala. A mostani kísérlet még szürreálisabb eredményéről a kétfarkúak politikai koordinátora, Sándor Balázs számolt be az ellenzéki párt honlapján.

A gazdasági semlegességről folytatott nemzeti konzultáció kitöltési határideje előtt néhány nappal három különböző helyszínről indítottunk nyomkövetővel ellátott konzultációkat az országban. Két borítékba Apple Airtag, egy harmadikba pedig Samsung Smarttag nyomkövetőt helyeztünk el. December 18-án Vasadról és Szegedről indítottuk el a leveleket, majd másnap Helvécián is feladtuk őket. Apró, helyi események zajlottak, mint például Szegeden, ahol a futár betért egy thai étterembe ebédelni. Pár nap elteltével mindegyik nyomkövető jelzése a budaörsi postaközpontból érkezett. Sajnos, a karácsonyi ünnepeket is itt kellett tölteniük, magányosan. Eddig minden a tervek szerint haladt, ahogyan az előző akciónknál 2024 elején. Vártuk, hogy a levelek a posta központból a NISZ Csata utcai telephelyére érkezzenek, ahol elvileg feldolgozzák őket. Ezúttal azonban a konzultációink nem jutottak el a NISZ központjába.

Az év végén, néhány nap eltéréssel, a Pro-M Zrt.-hez érkeztek meg a nyomkövetővel ellátott válaszborítékok. A cég hivatalos honlapja szerint rádiótávközléssel foglalkozik, és ő felelős az állami szervek kommunikációs csatornáinak biztosításáért. Referenciái között szerepel a Belügyminisztérium, a titkosszolgálatok, a rendőrség, valamint a Terrorelhárítási Központ (TEK) is. Sándor Balázs megjegyezte: "Kérdés, hogy mit keresnek náluk a mi nemzeti konzultációink és a nyomkövetőink." Hozzátette, hogy január közepén közérdekű adatigényléssel fordultak a céghez, ahol két alkalommal is megerősítették, hogy semmilyen feladatot nem látnak el a nemzeti konzultációk kiértékelésében.

Egy lelkes kutyapárti támogató nyomkövető segítségével felfedte, mi történt a nemzeti konzultációs ívével.

Az összefoglaló hangsúlyozta: "Jelenleg a TEK nem kereste fel az akcióban részt vevő passzivistáinkat, azonban nem lenne meglepő, ha legközelebb már nem érkezne hozzánk nemzeti konzultációs levél a postaládánkba."

Bár a digitális korszakra való áttérés már megtörtént, a fideszes törzsszavazók többsége még mindig a hagyományos, postai úton küldi vissza a nemzeti konzultációs kérdőíveket. Hidvéghi Balázs tájékoztatása szerint körülbelül 1,3 millió ember töltötte ki a kérdőívet. A helyzet azonban azt mutatja, hogy a véleményformálás és uszítás hatékonyan működik, hiszen a válaszadók 99 százaléka a kormány politikájával ért egyet.

Related posts