"Csak egy csapat világtalan": A Tisza és Guy Verhofstadt szoros összefonódása révén 180 ezer európai katona Ukrajnába történő küldését sürgetik.

Ötszáz neves értelmiségi, köztük hat katonai tisztviselő és négy parlamenti képviselő, írt alá egy nyílt levelet, melyben sürgetik 180 ezer katona Ukrajnába történő küldését. Céljuk, hogy ezzel megakadályozzák "egy újabb orosz inváziót" - számol be róla a Euromaidan Press.
Az aláírók között megtalálható többek között Francis Fukuyama, a neves amerikai filozófus, valamint Guy Verhofstadt, a belga politikai élet prominens alakja is.
A magyar származású amerikai tudós, Paul Robert Magocsi, valamint Szigetvári Péter, az Eötvös Loránd Tudományegyetem oktatója mellett.
A történet érdekességét az adja, hogy Magyar Bálint márciusban a pécsi TISZA-szigeten tartotta meg előadását, amelynek címe: "A rendszerváltás stratégiája - a 2026-os választás feltételei".
Demkó Attila, a biztonságpolitikai szakértő, alaposan elemezte az "ötletet", amely a katonai jelenlétet érinti. "Nincs annyi, 180 ezer telepíthető európai katona, ezt a szakmai körökben mindenki tudja. Ha a rotációt is figyelembe vesszük, ez összesen 540 ezer európai katonát jelentene, amennyiben a missziót 6 hónapon túl is fenn kívánják tartani" – hangsúlyozta Demkó. Rámutatott, hogy Oroszország katonai vereségét még mindig sokan csak álmodozva képzelik el. "A kérdés csupán az, hogy hogyan és mivel valósítható meg mindez, de ha valaki elég progresszív, talán nem is szükséges konkrét megoldásokat keresni; elegendő ebben a jövőképen hinni és álmodni."
A szakértő hangsúlyozta, hogy "ezzel a levéllel csupán Putyint támogatják, és az orosz propaganda napokig fogja ezt valami lényeges eseményként tálalni."
Demkó Attila, a biztonságpolitikai szakértő, Guy Verhofstadt aláírására reagálva osztotta meg véleményét közösségi oldalán. Posztjában a belga politikai figura származására utalva a belga hadsereg jellemzőit és helyzetét elemezte.
"Beszélgessünk még egy kicsit a belga hadseregről - ha már Guy Verhovstadt, aki 11 éven át építette le a belga védelmi képességeket, 180 ezer európai katonát akar telepíteni (499 hozzá hasonló progresszív személyiséggel) Ukrajnába" - kezdte posztját Demkó.
Az első 1.3% - itt gyakorlatilag holtverseny van Luxemburggal, Spanyolországgal, és Szlovéniával. A 15% meg abszolút utolsó, a másik nagy Ukrajna támogató Kanada mögött" - folytatta.
A szakértő kiemelte, hogy Magyarország tavalyi teljesítménye alapján a NATO rangsorában a második helyet foglalta el, közel 50%-os arányával, mindezt Lengyelországot követve. Belgium pedig arra készül, hogy 2035-re elérje a 2%-os védelmi kiadást, mivel "nagyon aggódik a jövőbeli orosz invázióval kapcsolatos potenciális fenyegetések miatt, amelyek 3-4 éven belül megvalósulhatnak".
"Ami a tüzérséget illeti - úgy tűnik az lesz - 24 db Caesar. Csak gratulálni lehet Belgiumnak, hogy az ukrán háború fényében rájöttek, kell tüzérség, mondjuk nem kellett volna leépíteni, ami volt.
- Hangsúlyozta Demkó Attila a legfrissebb információkkal kapcsolatban.