Sótonyi fiúk a vb-n Brazilveréssel kezdték meg a szereplésüket.


Megszerezte első győzelmét a Sótonyi László szövetségi edző vezette együttes a junior világbajnokságon. A lengyelországi eseményen szereplő magyar férfi kézilabda válogatottban hét akadémista játékos is szerepel.

A magyar együttes a románok elleni két győztes hazai előkészületi meccsel hangolt a vb-re. A lengyelországi junior kézilabda vb csoportmeccsei során Plockban lépnek pályára. Szerdán Brazília (2023-ban ifjúsági vb-14.) volt az első ellenfél. Pénteken Argentína (2023-ban ifjúsági vb-23.) következik, végül szombaton Ausztria (2024-ben junior Eb-6.) ellen szerepelnek Kovács Tamásék.

Az akadémisták is fontos szerepet játszottak a kézilabda világbajnokság első győzelmének elérésében.

Sikerrel vette az első akadályt a csoportmérkőzések során Sótonyi László szövetségi edző alakulata. A magyar csapat Brazília együttesét verte 29-24-re a junior világbajnokság első összecsapásán. Az akadémistáktól is tanultak a brazilok, hiszen heten a Nemzeti Kézilabda Akadémia jelenlegi, vagy volt növedékei a keretben.

Fontos volt az első lépés, annál is inkább, mert a junior vb-n több kulcsemberére sem számíthat Sótonyi László. Csörgő Kristóf, Molnár Robin és Radvánszki Attila is hiányozni fog sérülés miatt.

A világbajnokság során a legfontosabb célunk, hogy bejussunk a legjobb nyolc közé. Erről beszélt Sótonyi László a Magyar Kézilabda Szövetség hivatalos honlapján: - A junior világbajnokságnak, és általában a junior válogatottságnak, kettős feladata van. Egyrészt a következő mérkőzés megnyerése, másrészt pedig az átmenet biztosítása a felnőtt válogatott irányába. Mindig hangsúlyozom, hogy a junior vb az utolsó lépcsőfok a felnőtt szint felé. Nem mindegy, milyen formában állunk meg ezen a lépcsőn: a játékosok hogyan lépnek fel rá, mennyi önbizalommal és tapasztalattal. Rendkívül boldog vagyok, hogy a két évvel ezelőtti kivételes generációnak sikerült egy olyan alapot teremteni, amely lehetővé tette, hogy a csapat tagjai a felnőtt válogatottban debütáljanak - mondta Sótonyi László. - Két éve az volt a könnyebbség, hogy a válogatottal sokkal több időt töltöttünk el együtt a szezon során, hiszen a tréner a NEKA NB I-es felnőttcsapatának vezetőedzője volt, és a játékosok rendszeresen tétmérkőzéseken szerepeltek. Most viszont talán csak egy sorral dolgozhatunk, amelynek tagjaival már van közös tapasztalatunk. Az előző Európa-bajnoksághoz képest mindenképpen előrelépést tűztem ki célul a csapat számára. A nyolc közé jutás a cél, természetesen lépésről lépésre haladva.

Magyarország és Brazília izgalmas összecsapásán a magyar csapat 29-24-es győzelmet aratott, félidőben 13-10-es előnnyel zárták a játékot.

Plock, vezette: Balvan, Prastalo (bosnyákok).

Magyarország: Borsos, Győri (kapusok), Balogh, Csanálosi 1, Gazsó 1, Juhász, Kathi 2, Kovács 8 (4), Lukács 5, Nagy, Szabó 6, Szepesi 1, Tóth 3, Urbán-Patocskai 2, Viski, Várszegi. Szövetségi edző: Sótonyi László.

Brazília csapata: A kapusok között Cândido és Rangel állnak, míg a mezőnyjátékosok között Barros 1, Bertoldo 5, Borja 1, de Araújo 1, Lindoso 1, Marcos 2, Martins 1, Perin 5 (2), Pinheiro, Santos 2, G. S. da Silva, valamint L. G. V. da Silva 3 szerepel. A keret véglegesítését André Vinícius Mendes Silva szövetségi edző irányítja.

Kiállítások: 8, illetve 4 perc.

Hétméteres ritmusban, 5/4-es és 2/2-es ütemekkel sokszínű dallamok születnek. E két ütemvariáció lehetőséget ad arra, hogy a zene dinamikus és változatos legyen, miközben a hallgató figyelmét folyamatosan fenntartja. Az 5/4-es ütem a szokatlanabb ritmusok közé tartozik, izgalmas feszültséget teremtve, míg a 2/2-es ütem könnyedebb, pattogós érzést kölcsönöz a kompozíciónak. E két eltérő ritmus ötvözése olyan egyedi zenei élményt nyújt, amelyben a hagyományos és modern elemek harmonikusan találkoznak.

Related posts