Ohioban megemlékeztek egy magyar huszárezredesről, aki az amerikai szabadságharcban adott életet hazájáért és eszméiért. Az esemény során a résztvevők tisztelettel adóztak hősies tetteinek, és felidézték a korszak hőseinek bátorságát, akik a szabadságért


A magyar és az amerikai népek között több mint száz éve fennálló védelmi és katonai együttműködés jelentősége vitathatatlan. Schmitt Pál Péter véleménye szerint ezt a partnerséget meg kell őrizni, és a szolidaritás szellemében a NATO-nak célszerű lenne távol maradnia az ukrajnai konfliktustól.

A washingtoni magyar nagykövetségen kedden megrendezett panelbeszélgetés során a résztvevők, köztük diplomaták és katonatisztek, kiemelték a magyar-amerikai katonai együttműködés tartósságát és kölcsönös mivoltát. Az esemény különleges jelentőséggel bírt, hiszen Fabriczy Kováts Mihály, az amerikai függetlenségi háború magyar huszárezredese előtt tisztelegtek. A beszélgetés fókuszában a két ország közötti szoros kapcsolatok álltak, amelyek a közös történelmi örökségre és a jövőbeni együttműködés lehetőségeire is rámutattak.

A magyar külképviseleten megrendezett eseményen Schmitt Pál Péter, a nagykövet nevében felszólalva, hangsúlyozta, hogy a jelenlegi időszakban elengedhetetlen a NATO és tagállamai közötti szolidaritás megőrzése. Kiemelte, mennyire fontos, hogy a szövetséget védelmi szövetségként tartsák számon, és ennek részeként a NATO-nak tartózkodnia kell a keleti szomszédságában, Ukrajnában zajló katonai konfliktusba való beavatkozástól.

A magyar diplomata kifejezte reményét, hogy a magyar-amerikai kétoldalú kapcsolatok a következő időszakban abba az irányba indulnak el, ahol az első Trump-adminisztráció idején voltak, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a védelmi és katonai kapcsolatok az elmúlt négy évben is erősek maradtak.

Szegő László dandártábornok, katonai attasé arra emlékeztetett, hogy a magyar hadsereg modernizációja 2016-ban kezdődött, a folyamat egy átfogó és nagyszabású fejlesztési program. Hangsúlyozta, hogy

2023-ra a magyar védelmi költségvetés már túllépte a NATO által megkövetelt GDP-arányos 2%-ot, ami jelentős előrelépést jelez. Ezen kívül fontos megemlíteni, hogy a magyar katonai kiadások több mint 40%-a fejlesztési célokra kerül felhasználásra, ezzel is hangsúlyozva a modernizáció és a hatékonyság iránti elkötelezettséget.

Related posts