Az amerikai gazdák aggodalommal figyelik a vámtarifák lehetséges következményeit.

A Mississippi állambeli Jacksonban lévő Foot Print Farms tulajdonosa , aki élelmiszerrel látja el a környéket, amiatt aggódik, hogy meg kell emelnie az árait az ügyfelek számára.
"Több vetőmagot szerzünk be, mint tavaly, hogy elraktározhassuk őket a jövőbeni folytatás vagy akár a túlélés érdekében. Kényszerűségből tesszük ezt, hiszen a költségek folyamatosan emelkednek" - nyilatkozta Ayers Elliot.
Az asszony ezt követően megjegyezte, hogy a gazdaságban alkalmazott alapanyagok és alkatrészek jelentős része más országokban készül, és közülük több termék a tengeren túli gyárakban készül.
"A műtrágya, a termőföldek tápanyagai és egy csomó berendezés. Hol gyártják őket és honnan jönnek be?" - tette fel a költői kérdést az asszony.
A farmtulajdonos ezt követően megosztotta, hogy a gazdák fokozott izgalommal és aggodalommal figyelik, milyen következményekkel járnak majd a vámtarifák a vállalkozásaik számára, valamint arra is kíváncsiak, miként lép fel az amerikai kormány a helyzet kezelésében.
A szójabab- és ciroktermesztők számára komoly aggodalomra ad okot a helyzet, hiszen ezeknek a növényeknek legalább a fele külföldi piacokra kerül. Kína, amely hosszú ideje a legnagyobb vásárlójuk, tavaly több mint 24,5 milliárd dollárt költött amerikai mezőgazdasági termékekre. Az ázsiai ország nemcsak szójababot és cirokot vásárol, hanem jelentős mennyiségben kukoricát, marhahúst, csirkehúst és egyéb mezőgazdasági termékeket is beszerez.
Az amerikai gazdák jelenleg aggodalommal figyelik, hogy Kína a megnevezett termékeket Brazíliából és más nemzetekből fogja importálni.