Az Audiovizuális Fesztivál keretein belül ismét megnyitja kapuit a Zene Háza lenyűgöző 360 fokos vetítőterme.
Január 14-től újra megnyitja kapuit a tetőtől talpig megújult Hangdóm, a Zene Háza különleges, immerszív moziterme, amely egyedülálló élményt nyújt a félgömb alakú vászonra készült filmekhez. Az újranyitás alkalmából megrendezett Dome_Reload fesztivál keretében debütál A titokzatos Városliget című film, emellett közönségtalálkozókon visszatérnek a korábbi premier alkotások, és egy válogatott program is várja a látogatókat a legkedveltebb filmekből.
A Magyar Zene Házában egy izgalmas átalakulás révén még gazdagabb 360 fokos moziélmény várja a látogatókat. A Hangdóm újbóli megnyitásának ünneplésére január 14-19. között különleges audiovizuális fesztivált rendeznek, amelyre szeretettel hívják a közönséget.
A Dome_Reload program keretein belül, január 15-én egy különleges eseményre kerül sor: a Dome_Live premiervetítése, amelyet egy inspiráló alkotói beszélgetés kísér. Ezen az estén debütál az Animatiquával való együttműködés gyümölcsének számító A titokzatos Városliget című film, amely a Liget történetének legérdekesebb pillanatait tárja elénk, a századfordulótól egészen a 20. század közepéig. A Fortepan gyűjteményéből származó fényképek animált, 360 fokos formában kelnek életre. A Mácsai Pál által narrált filmben számos kisebb történetet ismerhetünk meg, például azt, ahogy Kodály Zoltán, a mai Kodály körönd lakója, egy szikrázó napsütéses napon átsétál a szomszédos parkba.
Az új premier mellett Re_Live vetítések keretében visszatérnek a Hangdómba a korábbi bemutatók és azok alkotói is, akik a vetítések utáni beszélgetéseken mesélnek a műhelytitkokról, és a közönség is kérdezhet tőlük.
A Re_Live sorozat legújabb epizódjában újra életre kel a Platon Karataev Napkötöző albuma inspirálta lenyűgöző 360 fokos videóklipcsokor. Ez a különleges program a Hangdóm egyik legnépszerűbb eseményévé vált, és a közönség folyamatosan visszatér hozzá. A Napkötöző vetítése 2024 őszén elnyerte a Music Hungary vizuális díját, ezzel is bizonyítva, hogy a zene és a vizuális művészetek találkozása milyen varázslatos élményeket nyújthat.
Szemző Tibor nagyívű, csaknem egyórás filmje, a Csoma Kaleidoscope képi és zenei világa a zeneszerző és médiaművész Arborétum szvitjéhez (2002) és Az Élet Vendége című filmjéhez (2006) nyúl vissza. A vetítésen a Hangdóm egy varázslatos kaleidoszkópként viselkedik - a zenei és hangtér egyedülálló módon idézi meg azt a leírhatatlan Himalája-élményt, amelyek között a zarándok-tudós Csoma élte napjait a hegyek között.
A Zene Háza különleges dupla vetítéssel tiszteleg Ligeti György zenei öröksége előtt. A rendezvény egyik csúcspontja a világhírű zeneszerző Szimfonikus költeménye, mely 100 metronómra készült – ez a lenyűgöző mű egy hangdómvetítéssel kiegészítve hipnotikus élményt nyújt, és mélyen elgondolkodtat az idő, a létezés mibenlétéről, valamint az univerzummal való kapcsolatunkról. Ezt követi a Kamarakoncert tizenhárom hangszeresre című, négytételes kompozíció első része, amelyet a Pannonia Filmstúdióban rögzítettek a kiváló tizenhárom muzsikus közreműködésével.
A Hangdóm - Az intergalaktikus átjáró eseménye során a dóm varázslatos működése, a lenyűgöző panorámavetítés és a térhangzás sokszínű alkalmazási lehetőségei bontakoznak ki. Szauder Dávid Mestersége az intelligencia című műve a mesterséges intelligencia világát hívja segítségül, hogy új fényben tűntesse fel az elmúlt 2000 év klasszikus művészeti alkotásait. Szürreális montázsa játékosan, mégis érthetően mutatja be, milyen kreatív lehetőségeket kínál a technológia. Somló Dávid, a performansz- és hangművész, A terek beszélnek, hallod? című kísérleti filmjében saját analóg fényképeit álomszerű animációvá alakítja, melyek az elképzelt hangtájakkal találkoznak, így egy különleges audiovizuális élmény születik.
A Dome_Reload program keretében a látogatók izgalmas lehetőséget kapnak, hogy felfedezzék az elmúlt év legkiemelkedőbb alkotásait a Best of Dome válogatásprogramon keresztül. A műsorban szerepel többek között a legkisebbeknek szánt Lengemesék, amely egy lenyűgöző 360 fokos animációs mese, valamint a Kárpát-medence és Budapest csodáit egyedülálló nézőpontból bemutató Hangulatok. Emellett a Cloudhitects - Pontfelhő Budapest című alkotás is látható lesz. A művészetkedvelők számára izgalmas képzőművészeti filmek is helyet kapnak, mint például Renoir, Bosch és Csontváry életművét bemutató alkotások, továbbá egy különleges természetfilm, A kék vércse, amely a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülettel együttműködve készült.
A továbbfejlesztett Hangdóm 360 moziban az újranyitó-fesztiváltól kezdve mindennap több időpontban is tartanak vetítéseket, a művészettörténeti alkotásoktól az animációs rövidfilmeken, családi és természetfilmeken át az absztrakt, kortárs kísérleti filmekig.