Az európai kupasorozatok döntőiben az angol csapatok dominanciája egyre inkább megfigyelhető. A modern futball világában az angol klubok nemcsak a Premier League által generált hatalmas pénzügyi erőforrásoknak köszönhetik sikerüket, hanem a tehetséges ját

A Paris Saint-Germain történelmi pillanathoz érkezett, hiszen eddig még soha nem sikerült elhódítaniuk a Bajnokok Ligáját. Ez a lehetőség most a küszöbükön áll, és a csapat számára hatalmas jelentőséggel bírna, ha végre megvalósítanák ezt az álmukat.
Alig múlt el néhány pillanat, hogy a három angol csapat mellett egy negyedik is ott lehessen a legjobbak között, de az Arsenal sajnos az elődöntőben alulmaradt a PSG-vel szemben. Mikel Arteta irányítása alatt a gárda az odavágón elszenvedett vereséget követően rendkívül nehéz helyzetbe került. Párizsban ugyan szívvel-lélekkel küzdöttek, de a PSG ezúttal fölényben volt, és a kiemelkedő egyéni teljesítmények döntötték el a továbbjutást.
A franciák ellenfele az Inter lesz, akik három év alatt másodszor jutnak el a legrangosabb európai kupasorozat döntőjébe.
Az Inter drámai csatában, hosszabbítás után jutott túl az esélyesebbnek tartott Barcelonán, és a franciák ellen sem érdemes leírni őket. A milánóiakat már eddig is a biztos védekezés jellemezte, és ugyan a Barca elleni két mérkőzésen hat gólt is bekaptak, még így is az idei BL mezőny egy legjobb védelmével büszkélkedhetnek.
A bemutatott játék és a verseny formátuma alapján a PSG tűnik a legnagyobb esélyesnek a döntő megnyerésére. Ugyanakkor az Inter eddig is meglepetéseket okozott, így őket sem szabad alábecsülni. Május 31-én Münchenben véglegesen kiderül, ki lesz az új formátumú sorozat végső győztese.
Az Európa-ligában házi döntőt rendeznek, melyen a Manchester United a Tottenham Hotspurrel csap össze. Nem túlzás kijelenteni, hogy mindkét csapat teljes szezonja ezen az egy mérkőzésen múlik, az angol bajnokságban ugyanis pocsékul teljesítettek, a Manchester a 15., míg a Spurs a 16. helyet foglalja el a tabellán.
Az Európa-liga megnyerése egyértelműen egy sikeres szezont jelentene, hiszen a trófea mellett a győztes csapat a következő évben a Bajnokok Ligájában is szerepelhetne. Ez nemcsak extra bevételt hozna a klub számára, hanem lehetőséget is adna arra, hogy visszatérjenek az európai futball elitjébe.
A május 21-i döntő tehát óriási téttel bír, melyet az Estadio de San Mamésban, tehát az Athletic Bilbao stadionjában rendeznek. A Bilbao nagy álma volt, hogy hazai környezetben játszhasson finálét, erre minden esélyük meg is volt, a Manchester United ellen azonban alulmaradtak az elődöntőben, így szertefoszlottak ezen álmaik.
A Tottenham számára sokkal könnyebb dolga akadt, hiszen a Bodo Glimtetet oda-vissza legyőzték. Ennek köszönhetően, hat év elteltével, amikor a Bajnokok Ligája döntőjében léptek pályára, újra bejutottak egy európai kupasorozat fináléjába.
Nehéz lenne egyértelmű favoritot kikiáltani, az El-ben mindkét csapat jól szerepelt, a bajnokságban pedig egyaránt alulteljesítettek, így egy ki-ki mérkőzésre számíthatunk.
Egy korábbi írásunkban már megneveztük a Konferencia Liga lehetséges győztesét, és a papírforma eddig valóban igazolja magát. A Chelsea simán, 5:1-es összesítéssel lépett tovább a svéd Djurgarden ellen, és a wroclawi döntőben a Betis lesz az ellenfelük. Míg a londoniak fináléba jutása szinte biztosra vehető volt, a másik elődöntő izgalmasabb fordulatokat hozott. A Fiorentina hazai pályán 2:1-es győzelmet aratott a Betis felett, ezzel pedig hosszabbításra mentette a párharcot.
Mindhárom összecsapás rendkívül érdekesnek ígérkezik, és amennyiben jön a papírforma, a három sorozatból kettőt angol csapat nyerhet meg, ami a Premier League színvonalát bizonyítja.