A Microsoft idén lenyűgöző, 80 milliárd dolláros befektetést tervez az MI-adatközpontok fejlesztésére, ami új dimenziókat nyithat meg a mesterséges intelligencia világában - számol be az ITBUSINESS.
Egy blogbejegyzésében Smith kifejtette, hogy a techóriás az adatközpontokat arra használja majd, hogy MI-modelleket képezzen ki, illetve MI- és felhőalapú alkalmazásokat telepítsen világszerte. Miközben Smith üdvözölte Donald Trump amerikai elnök második ciklusának kezdetét, óva intett a "túlzott szabályozásoktól", amelyek szerinte lelassíthatják a magánszektor fejlődését.
"A leglényegesebb amerikai közpolitikai célkitűzésnek az kellene lennie, hogy elősegítse a magánszektor további fejlődését, miközben aktívan támogatja azt."
A szöveg egyediségének megteremtéséhez átírhatom vagy átfogalmazhatom. Például: "Smith által megfogalmazva." Vagy: "Smith tollából származik." Kérlek, pontosítsd, hogy mire van szükséged, és szívesen segítek!
Hangsúlyozta, hogy az Egyesült Államok számára elengedhetetlen egy pragmatikus exportellenőrzési stratégia kidolgozása. Ez a megközelítés nemcsak a megbízható adatközpontok mesterséges intelligencia-alkatrészeinek erős biztonsági védelmét szolgálja, hanem lehetőséget teremt az amerikai vállalatok számára is, hogy gyorsan terjeszkedhessenek, ezáltal biztosítva a megbízható ellátási láncokat a szövetséges nemzetek számára.
Smith véleménye szerint az Egyesült Államok kedvező helyzetben van a mesterséges intelligencia fejlesztésében, köszönhetően a fejlett technológiai újításoknak és a magánszektor erejének. "Amennyiben a Trump-adminisztráció sikeres nemzeti MI tehetségstratégiát dolgoz ki, és alkalmazza az MI-t a kormányzati működés hatékonyságának és eredményességének növelésére, az ország egy ígéretes jövő felé haladhat" – tette hozzá.
Kijelentette, hogy az Egyesült Államok kedvező helyzetben van, hogy "megnyerje a Kínával folytatott alapvető versenyt az amerikai MI nemzetközi elfogadtatásának előmozdításával". Smith továbbá azt állította, hogy az amerikai termékek megbízhatóbbak, mint a kínaiak, és az amerikai magánszektor páratlan a világszintű infrastruktúra-befektetések terén.