A hősök napján az emlékezés nem csupán a múlt felidézése, hanem egy szent kötelezettség, amely a jelenünk és jövőnk tiszteletéről szól.

A magyar hősök emléknapja alkalmából tartottak megemlékezést Orosháza belvárosában, az Árpád-kerti emlékműnél. A két világháborúban elesett katonákra, hősi halottakra, az ártatlan civil áldozatokra emlékeztek.
A magyar hősök emléknapján emlékeznek azokra, akik életüket adták a hazáért, akik nevüket, sorsukat, jövőjüket a közösség, Magyarország oltárára helyezték. Az emlékünnep alkalmából rendezett pénteki ünnepségen Raffai János, Orosháza polgármestere emlékbeszédében ígéretet tett arra, hogy a világháborúkban elesettek emlékét méltón megőrzi a város.
A mai generációk számára a háborúk rémségei talán elérhetetlen, távoli emlékeknek tűnnek, de az emlékezés nem csupán a múlt iránti nosztalgia, hanem egy fontos felelősség. Hosszú és zord történelmünk minden egyes eseménye, döntése és cselekedete mélyen beágyazódik a jelenünkbe, formálva ezzel identitásunkat és jövőnket.
Emlékünnep a világháborúk áldozatainak tiszteletére
E napon különös figyelemmel fordulunk azok felé, akik a legnagyobb árat fizették. Legyenek ők katonák, vagy civilek, cselekedtek fegyverrel, vagy szóval, csendes bátorítással, vagy nyílt kiállással, egy mindannyiukban közös: a haza szeretete, a hazáért tett áldozatvállalás.
A magyar hősök emlékünnepe több mint száz éve része nemzeti emlékezetünknek. Az emlékművek, a koszorúk, a főhajtás mind ugyanazt üzenik, nem feledjük őket - mondta a polgármester, majd útravalóul ajánlotta, hogy hétköznapi feladatainkban cselekedjünk békével, tisztelettel, kitartással, odafordulással egymásért. Ez a legnagyobb tisztelet, amit hőseink emlékének adhatunk. Az ő áldozatuk, példájuk akkor él tovább, ha mi nem fordítunk hátat sem a múltnak, sem egymásnak.
A Táncsics középiskola diákjainak emlékműsora és gyertyagyújtása után az emlékműnél tiszteletüket tették, és elhelyezték az emlékezés virágait.