A fiatalok eredményei a nemzet jövőjének alapkövei.

Varga-Bajusz Veronika csütörtökön, Székesfehérváron, a városházán tartott záró konferencián hangsúlyozta, hogy a fiatalok sikerességéhez elengedhetetlen a támogató közösség, amely az oktatás szereplőiből áll. A Kulturális és Innovációs Minisztérium államtitkára, aki a felsőoktatás, a szakképzés és a fiatalok ügyéért felel, kiemelte a PRIME (Promoting and Improving Existing Methods of Youth Participation) projekt jelentőségét, amely már két éve működik, és célja a fiatalok közéleti részvételének elősegítése és támogatása. Veronika véleménye szerint ez a kezdeményezés példaértékű, és fontos lépés a fiatalok aktív társadalmi szerepvállalása felé.
A projekt az Erasmus+ támogatásával indult, és arra törekszik, hogy elősegítse a fiatalok aktív részvételét a közéletben Magyarországon, Szlovákiában és Romániában. A program középpontjában áll a diákönkormányzatok népszerűsítése és fejlesztése, amelyhez diákvezetők, pedagógusok és önkormányzati munkatársak egyaránt hozzájárulnak. Célunk, hogy a fiatalok hangját erősítsük, és lehetőséget biztosítsunk számukra, hogy aktívan formálják közösségeik jövőjét.
- emelte ki Varga-Bajusz Veronika.
- Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere azt hangsúlyozta, hogy a fiatalokat érdemes bevonni a közéletbe, hiszen az őket érintő ügyekben határozott véleményük van.
Balatoni Katalin, a Belügyminisztérium köznevelési helyettes államtitkára kifejezte örömét a PRIME program keretein belül létrejött határokon átívelő együttműködés kapcsán. Hangsúlyozta, hogy a közös értékek köré szerveződő kortárscsoportok rendkívül fontos szerepet játszanak a közösségi kapcsolatok erősítésében.
Aáry-Tamás Lajos, az Oktatási Jogok Biztosának Hivatalát vezető ombudsman rámutatott, hogy a program során olyan kutatások születtek, amelyek korábban nem voltak a Kárpát-medencében, tananyagokat fejlesztettek diákok, tanárok, referensek részére.